Jaro – léto 2022 v naší školce

• OI Developer

Od jara až do letních dní nás ve školce v Kozojedech čekala spousta zážitků.

Jen co jsme domalovali velikonoční kraslice, dali jsme se do příprav na den těch nejmilejších – našich maminek. Pro maminky jsme připravili hned několik překvapení. Dárečky, přáníčka a hlavně vystoupení, u kterého snad žádné oko nezůstalo suché.

V dalších dnech se děti učily o lesní pedagogice a hravě poznávaly přírodu ve spolupráci s ČZU z Kostelce nad Černými lesy. Děti navštívily místní lesy, zahradnictví v Jevanech a zasadily si dokonce každý svůj strom.

Do školky dorazila i spousta vzácných návštěv z povolání například pan policista, pan záchranář, paní kadeřnice, a dokonce i hasiči, kteří dětem ukázali svůj vůz a vybavení. Červen uplynul jako voda, užili jsme si barevných dnů a dokončili plánované pěstitelské projekty.

Následovalo pasování našich předškoláků. Zahradní slavnost se moc povedla a pan starosta za doprovodu bohatého programu pasoval naše předškoláky na budoucí prvňáčky, přejeme jim ve škole hodně štěstí. Děti společně s Honzou Homolou zazpívaly písničky a vytvořily super kapelu.

Naše další vystoupení pak obohatilo i setkání se seniory obce, které proběhlo v Hotelu Na Závisti. Zde s námi ještě program doplnil Honza Cibulka o další hudební zážitek.

V červnu děti čekalo další překvapení v podobě skřítka Štístka, kterého nám vyřezal pan Petr Moravec z Kostelce. Pan Moravec skřítka vyřezal ze starého nevyužitého kmenu, který na zahradě byl. Během dopoledne nám vytvořil před očima krásného maskota, za což mu upřímně děkujeme. Doufáme, že bude dělat radost dětem na několik let.

Kateřina Kratochvílová