Slavnostní zakončení školního roku

• Alena Šámalová

Pasování dětí ze školky na školáky: Slavnostní rozloučení se školním rokem v Mateřské škole Kozojedy

Dne 12. června 2024 proběhla v naší školce dojemná událost – pasování dětí z Mateřské školy Kozojedy, které se od září stanou školáky. Tento významný okamžik se odehrál na přilehlé zahradě, kde se sešli nejen děti, ale i jejich rodiče, prarodiče a další příbuzní, kteří si tuto událost nechtěli nechat ujít.

Slavnostní akt pasování provedl osobně pan starosta obce Pavel Piller. Každé dítě bylo vyzváno, aby prošlo magickou branou, za ní jim pan starosta symbolicky předal šerpu s dárek. Popřál jim mnoho úspěchů na jejich další cestě vzděláváním. Pro děti to byl velký okamžik, který si určitě budou dlouho pamatovat.

Než však k samotnému pasování došlo, děti předvedly bohatý program, který si pro tuto příležitost připravily. Zaznělo několik písniček a básniček, které malí zpěváci a recitátoři předvedli s velkou radostí a nadšením. Jejich vystoupení sklidilo potlesk a hrdost rodičů byla v sále cítit na každém kroku.

Rodiče měli také možnost se setkat a promluvit si s učiteli, kteří dětem po celý rok věnovali svou péči a lásku. Všichni společně pak strávili příjemné chvíle u malého občerstvení, které bylo připraveno na závěr akce.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě tohoto krásného rozloučení se školním rokem. Dětem z Mateřské školy Kozojedy přejeme mnoho úspěchů a radosti v jejich nové životní etapě – ať je škola pro ně místem, kde budou rádi objevovat nové vědomosti a navazovat přátelství.